Banyolarınızdaki kir ve lekelerden doğal yollarla kurtulabilirsiniz. Ev yapımı banyo temizleyici nasıl yapılır?

Temizlik için siz de çok fazla kimyasal malzeme kullanıyorsanız bu doğal ürünleri denemeye ne dersiniz?Elma sirkesi ve karbonat gibi temizlik ürünleri ile kolay bir temizlik sağlayabilirsiniz. Özellikle ıslaklığı ve sürekli kullanımı nedeniyle temizlemenin bir türlü mümkün olmadığı banyolarınızdaki lekelerden kurtulmak ise sanıldığı gibi zor olmayabilir.

Banyosunu temiz tutmak isteyenler, yapımı çok kolay olan bu tarifle banyolarınızdaki kirlerden arınacak. Üstelik kullanılan malzemelerin çok ekonomik olmasından dolayı da ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. İşte elma sirkesi ve karbonattan oluşan ev yapımı banyo temizleyicileri…

Doğal banyo temizleyiciler nasıl yapılır?

Malzemeler:

  • Yarım su bardağı elma sirkesi
  • Yarım su bardağı karbonat
  • 1 litre sıcak su

Bir kovaya 1 litre sıcak suyu koyun ve üzerine yarım su bardağı elma sirkesi, yarım su bardağı karbonat ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın.

Temizlemek istediğiniz banyo yüzeylerine spreyi püskürtün.

10-15 dakika bekledikten sonra, bir fırça veya sünger yardımıyla yüzeyleri iyice ovalayın.

Daha sonra ovduğunuz yerleri suyla durulayın ve ardından bu yüzeyleri kurulayın.

Banyonuzdaki su lekelerinin giderilmesini, kireçlenmeyi ve kirleri yok etmek için bu doğal temizleyici etkili olacaktır. Kimyasal olmadığı için sağlığa zararı da dokunmayacaktır.

Evinizde çok fazla kimyasal temizleyicilere yer vermemeniz alerjik reaksiyon vermemeniz açısından da önemli. Nefes darlığı ve solunum yolu rahatsızlıkları için bu yöntem etkili. Bu yüzden doğal yöntemlerle temizlik ve bakım her zaman için değerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir