Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘omurgasız muhalefete’ Malatya’dan yüklendi: Arkadaşı Bay bay Kemal olandan ne beklersiniz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya Deprem Konutları Temel Atma ve 1442 Konut, 250 Köy Evi ile 47 Dükkan Anahtar Teslim Töreni’nde konuştu. Açıklamalarının son bölümünde muhalefete yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan,

“Bay bay Kemal ne yaptı bir düşünün, yaptığı bir şey var mı? Arkadaşı Bay bay Kemal olandan ne beklersiniz? Malatya, ipi Kandil’deki PKK’lıların elinde olanlara yar olur mu?”

tepkisini gösterdi.
Erdoğan,

“Amacımız 319 binini 1 yıl içinde teslim edecek şekilde 650 bin yeni konut ve köy evi yaparak şehirlerimizi normale döndürmektir.”

dedi. Malatya’ya 70 bin konut yapmayı planladıklarını belirten Erdoğan,

“Pötürge’de, Yeşilyurt’ta daha önceki depremden hak sahibi olan vatandaşlarımızın anahtarlarını teslim edeceğiz.”

diye konuştu.

“Tüm kayıpları telafi etmekte kararlıyız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Maalesef bu yılın Ramazan ayın depremler sebebiyle buruk geçirdik. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Nerede olursak olalım, kalbimizde kafamızda hep burayla buradaki insanlarımızla birlikteyiz. Biz asla bu depremi unutmadık, depremde kaybettiğimiz canları unutmadık. Deprem yıkıntıları altında kalan hayalleri unutmadık. Tüm kayıpları telafi etmekte kararlıyız. Yıkılan evlerin daha güvenlisi ve moderni ile yapacağız. Şehirlerimizi en güzel haliyle yeniden ayağa kaldıracağız. Çünkü biz bu ülkeyi aşk ile seviyoruz. Biz Malatya’ya sevdalıyız. Çünkü biz bu millete hizmet etmeyi şereflerin en büyüğü olarak görüyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

İkrar verdiğinde ikrarından dönmeyen, davasına sadık Malatya yanımızda olduğu sürece önümüzde hiçbir engel duramaz. Malatya, bizimle olduğu sürece bizim bileğimizi kimse bükemez. Göğsünde bin yılların şeref nişanını taşıyan Malatya ile yol yürüdükçe Türkiye Yüzyılı bizim için bir el uzatımı mesafede. Bu şehir zor günde, dar günde, kar günde bir olanlardan. Birliğinde taviz vermeyenlerin, yüreği ve bileği ile vatanına sahip çıkanların. Ecdadın emanetini yaşatmayı şereflerin en büyüğü bilenlerin…

“Malatya, FETÖ’ye gülücük dağıtanlara yar olur mu?”

Malatya, ipi Kandil’deki PKK’lıların eline olanlara yar olur mu? Malatya FETÖ’ye gülücük dağıtanlara yar olur mu? Milletin ve devletin geleceğini ortaya sürenlere yar olur mu? Ülkesinin güvenliğini terör örgütlerine, dış politikasını emperyalistlere teslim edeceklere yar olur mu? Siz bu işi bitirdiniz. Allah’ın izni ile 14 Mayıs’ta sandıkta bitireceksiniz. Malatya’ya da zaten bu yakışır. Bu şehir bizi hiç yalnız bırakmadı. 14 Mayıs’ta da bu kutlu yürüyüşü devam ettireceğiz. Milletlerin tarihlerinde kimi acı, kimi tatlı ama hepsi de geleceği için önemli yol ayrımları olan hadiseler vardır. Türkiye için 6 Şubat depremleri de 14 Mayıs seçimleri de böyle bir öneme sahiptir. Deprem bölgesindeki 6 milyona yakın bağımsız bölümü inceledik. 872 bin bağımsız bölümün yıkık, acil yıkılacak, hasarlı olduğunu belirledik. Malatya’da bu rakam 132 bine yakındır.

“Malatya’da 70 bin konut yapılacak”

Depremden 15 gün sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı TOKİ vasıtasıyla ilk konutların kazmasını vurmuştuk. Amacımız 319 binini 1 yıl içinde teslim edecek şekilde 650 bin yeni konut ve köy evi yaparak şehirlerimizi normale döndürmektir. Evlerle birlikte iş yerlerini de ihmal etmiyoruz. Malatya’ya 70 bin konut planladık. Yeni konutlarımızı 4 katı geçmeyecek şekilde yapacağız.

Köy evlerinin bir kısmını Ramazan Bayramı’nda teslim edeceğiz.

Tüm bu konutları Malatya’nın mimarisine uygun şekilde planlıyoruz. Parkıyla, çarşısıyla adeta Malatya’nın çehresini küçük küçük şehirler ile donatacağız. Malatya’da inşa edeceğimiz 6.700’ünün temelini sizlerle birlikte atarak ya Allah Bismillah diyoruz. Pötürge’de, Yeşilyurt’ta daha önceki depremden hak sahibi olan vatandaşlarımızın anahtarlarını teslim edeceğiz. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Malatya’da başladığımız köy evlerinden bir kısmını Ramazan Bayramı’nda teslim edeceğiz. Biz Malatya’ya çok fazla eser kazandırdık. Malatya’ya 79 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Şehrimize üniversite açtık. Yüksek Öğretim Yurt binaları kazandırdık. Toplam 56 adet spor tesisi inşa ettik. Malatyalı ihtiyaç sahiplerine 5,5 milyar lira tutarında kaynak aktardık. Toplam yol uzunluğunu 464 km’ye ulaştırdık. Tarım ve ormanda Malatya’ya 14 baraj kazandırdık. Son 20 yılda inşa ettiğimiz sulama projeleri ile arazileri sulamaya aştık.

Muhalefete sert tepki: Bay bay Kemal sen bunların hesabını nasıl vereceksin?

Acaba bu Bay bay Kemal ne yaptı? Bunun yaptığı bir şey var mı? Bay bay Kemal bir zamanlar SSK’nın genel müdürü değil miydi? Aman Ya Rabbim o hastanelerin hali neydi? Ah Savaş Ay hayatta olsaydı da o programları tekrar tekrar gösterseydi. Hastalarımız hastanede ölüyor ve orada rehin kalıyordu. Bay bay Kemal sen bunların hesabını nasıl vereceksin? Şimdi ise bizim muhteşem hastanelerimiz var. Şu Kovid’de bizim hastanelerimiz olmasaydı bizim halimiz nice olurdu. Biz durmadık çalıştık. Eğitimde çalıştık, yollarda, ulaşımda çalıştık. Durmak yok yola devam.

“Kandil’den aferin alan, zılgıt yiyen muhalefet”

Bu seçimler ülkemizin ve milletimizin gelecek çeyrek asrını belirleyecek. Siyaset sahnesini sizler de takip ediyorsunuz. Gelin onlara sandıkları mezar edelim. Şu CHP PKK terör örgütünün parlamentodaki uzantıları ile beraber yürümüyor mu? Terör örgütlerinin Kandil’deki ağa babaları oradan talimat veriyor mu? Öyleyse bu yavrularımızı dağa kaçıran bu terör örgütüne onların parlamentodaki uzantılarına PKK’ya YPG’ye aklına ne gelirse, 14 Mayıs’ta hep birlikte bir ders veriyor muyuz? Bu seçimlerde sadece adaylar rekabet etmiyor. Bu seçimlerde Batı buraya talimat veriyor. İki farklı zihniyet yarışıyor. Son 20 yılda ülkemize kazandığımız Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla, milletimizin 60 yıllık hayalini gerçekleştirdiğimiz Togg’umuzla… Ülkemizin en büyük dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu’yu izlediniz mi? CHP’nin adamları, kara yüzleri onlar ise ne yapıyorlar TCG Anadolu’muzu karalıyorlar. Bunlar Togg’u da karalıyorlar. Siz iktidar olmadınız mı? Oldunuz. Siz bir toplu iğne yapamadınız. Bir eseriniz var mı? 10 tane 11 tane büyükşehir belediyeniz var. Hiçbir şey yok. Kurdukları masada her gün yeni bir kavgaya tutuşan terör örgütlerine gülücükler dağıtan, Kandil’den aferin alan, zılgıt yiyen…

“Yavru muhalefet LGBT ile ilgili bir şey söyleyebiliyor mu?”

Bizim LGBT ile işimiz yok. Biz bu sapkınlarla mücadele ediyoruz. Aile bizim için kutsal, ona laf ettirmeyiz. Şu anda ana muhalefetin yanındaki yavru muhalefet bunlar LGBT ile ilgili bir şey söyleyebiliyor mu? Hiçbir şey söyleyemez. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Arkadaşı Bay bay Kemal olandan ne beklersiniz? Tek bir eserleri yok. Cumhur İttifakı’nın duruşu bu, dimdik ayaktayız. Bunların yıkmaktan, durdurmaktan başka hiçbir vaatleri yok.

“Cumhur İttifakı’nın iş başında kalması şart”

Artık biz İHA’larımızı, SİHA’larımızı, Akıncılarımızı hepsinden öte KIZILELMA’mızı yapıyoruz. Bunların yasaktan, baskıdan başka mazileri yok. Ne diyor? Terörist başını çıkaracaklarmış? Ne diyor Selo’yu çıkartacaklarmış. Bizim hukukumuzda katillerin ve yatakçıların yeri bellidir. Cumhur İttifakı’nın iş başında kalması şart. Eser olmayınca ortada sadece çekişme, bol hakaret ve saygısızlık var. 3 günlük siyasi çıkarları için bölücülerle kol kola girmek gibi omurgasızlıkları var. 1 senede toplantı üstüne toplantı yapıp aday belirleyemeyenler bu ülkeye huzur getirebilir mi? 85 milyonluk Türkiye’yi idare edebilirler mi? Ruhsuz, ufuksuz, vizyonsuz böyle bir ekibe bırakın Türkiye’yi, bırakın Malatya’yı, bakkal dükkanı bile emanet edilemez. Bizim bildiğimiz Malatya bu ülkeyi 7 ortaklı bir yıkım ittifakına teslim etmez. Bizim bildiğimiz Malatya azılı teröristleri aramıza salmayı vaat edenlere asla itibar etmez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir