Deprem fotoğrafları damga vurgu! Milliyet’e 5 ödül

ANKARA Milliyet – Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) tarafından düzenlenen ödül töreni önceki akşam TBMM ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Yılın Basın Fotoğrafları’na 6 Şubat depremlerinden fotoğraflar damga vururken, 7 kategoride 21 fotoğraf ve 6 fotoğraf serisi ödüle layık görüldü.

Depremde AFP Foto Muhabiri Adem Altan’ın çektiği, Kahramanmaraş’ta 109 kişinin hayatını kaybettiği Ebrar Sitesi’nde enkaz altında kalan 15 yaşındaki kızı Irmak’ın elini tutan baba Mesut Hançer’in karesine Yılın Basın Fotoğrafı ödülü verildi. Milliyet Gazetesi Foto Muhabiri Uğur Yıldırım da yarışmada, “Yılın Deprem Seri Fotoğrafı”, “Yılın Doğa ve Çevre Fotoğrafı” birincilikleri, “Günlük Yaşam Fotoğrafı” ikinciliği ile “Sosyal Gelişim ve Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) Özel Ödülü”nü kazandı. Milliyet Gazetesi Foto Muhabiri Ozan Güzelce ise Yılın Portre Fotoğrafı ödülünün sahibi oldu.

Milliyet foto muhabiri Uğur Yıldırım, “Yılın Deprem Seri Fotoğrafı” ve orman yangınında çektiği kare ile çevre ve doğa dalında birincilik ödülüne layık görüldü. 

Milliyet Gazetesi foto muhabiri Ozan Güzelce, aynı gecede Yılın Portre Fotoğrafı” dalında ödülünün sahibi oldu.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir