Emekliye Son Darbeyi Erdoğan Vurdu! Son Açıklama İle Kesinlik Kazandı

Temmuz ayında emeklilere yüzde 25 artış yapan hükümet, bu zam oranını en düşük emekli maaşına yansıtmamıştı.

Milyonlarca emekli açlık maaşı sayılabilecek kadar düşük seviyedeki aylık gelirle hayatını idame ettirmeye çalışırken, Ocak ayında yapılan zam ise SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı için yüzde 49.25, en düşük emekli maaşı alanlaraysa yalnızca yüzde 33.34 oranında uygulandı.

Yaklaşık 7 milyon en düşük emekli maaşı alan vatandaş, bu duruma büyük tepki gösterirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalar ile seçim öncesi seyyanen zam taleplerine kapıyı kapatmıştı.

SEÇİM ÖNCESİ EMEKLİYE ZAM YAPILMAYACAĞI KESİNLEŞMİŞ OLDU

Seçim öncesi emeklilere 3000 TL’lik bayram ikramiyelerinin haberi ve bankaların promosyon artışları dışında hiçbir müjde vermeyen Erdoğan için son beklenti, bugün yapılan İstanbul mitingiydi.

Anketlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önde olması nedeniyle, seçimlere emeklilerin öfkesi altında girmek istemediği için Erdoğan’ın bu mitingde ‘seyyanen zam’ müjdesi vereceğine yönelik beklentiler, miting sonrasında tamamen ortadan kalkmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul mitinginde emeklilerin adını dahi ağzına almazken, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde emekliler için hiçbir zam haberinin verilmeyeceği de bugünle birlikte kesinleşmiş oldu. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan SGK Uzmanı İsa Karakaş, “Son ümit İSTANBUL MİTİNGİNDE de EMEKLİLERİ/BAĞKURLULARI/MEMURLARI/EV HANIMLARINI/TAŞERON İŞÇİLERİ ile diğer VAAD edilenlerle mağdurları ferahlatacak hiçbir şey çıkmadı…” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir