Mojang, Minecraft Uygulamasının Xbox Aracılığıyla Güncellenmemesi Konusunda Uyarıyor

Mojang, Minecraft oyuncularına önemli bir uyarıda bulunarak oyunu Windows 10 ve 11’deki Xbox uygulamasıyla güncellememeleri konusunda uyardı. Şirketin iddiasına göre bunu yapmak kalıcı dünya kaybına neden oluyor.

Microsoft’un forum sayfalarında Minecraft dünyasının silinmesine neden olan hatadan nasıl kurtulabileceğinizle alakalı detaylı açıklama mevcut. Aşağıdaki adımları takip ederek dünyanızın silinmemesi için önlem alabilirsiniz:

  1. Bilgisayarınızda Xbox uygulamasını başlatın ve profil simgenize tıklayın.
  2. Destek sekmesine tıklayın.
  3. Oyun Hizmetleri Onarım Aracı’na tıklayın.
  4. Sorun Giderme’yi Başlat’a tıklayın. Uygulamanın işlemi tamamlamasını bekleyin, ardından oyunu güncelleyin. Sorun giderici, Oyun Hizmetlerini 19.87.13001.0 sürümüne güncelleyecek ve bu da Windows için Minecraft’ta dünya silme hatasını düzeltecektir.

Hatanın Minecraft’ın Java Edition sürümünü etkilemediğini belirtmekte fayda var. Minecraft’ı Windows uygulaması üzerinden oynuyorsanız dünya dosyalarını her zaman yedekleyebilirsiniz.

Dünya dosyanızı yedeklemek istiyorsanız oynadığınız oyun dünyasını seçin ve yanındaki düzenle düğmesine basın. Biraz aşağıda yer alan Dünyayı Dışa Aktar seçeneğini kullanarak istediğiniz yere kaydedin. Daha sonra dünyanızı başka bir bilgisayara, konsola veya mobil cihaza taşımak için dışa aktarılan dosyayı kullanabilirsiniz.

Minecraft’taki hata hakkında daha fazla bilgiyi resmi Microsoft Topluluğu forumundaki gönderilerden öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir